Wiadomości   

Strona główna           Kontakt

Nikodem – wielki mały człowiek czeka na naszą pomoc!
Urodził się z licznymi wadami i wymaga nieustannej opieki oraz rehabilitacji.
06.02.2019


   Nikodem urodził się z zespołem mnogich wad wrodzonych takich jak: długoodcinkowa niedrożność przełyku, niedrożność dwunastnicy, wada wrodzona serca, wada kręgów piersiowych z 90° skoliozą kręgosłupa w odcinku piersiowym ograniczającą wydolność krążeniowo-oddechową, w wyniku czego osiem miesięcy przebywał w Szpitalu Wojewódzkim w Gdańsku, gdzie stwierdzono u niego rzadki zespół genetyczny VACTERL.
W dniu 8 stycznia 2019 roku chłopiec przeszedł operację kręgosłupa w Uniwersyteckim Klinicznym Szpitalu Dziecięcym w Białymstoku. Wyjątkowo skomplikowanej operacji podjął się dr Paweł Grabala oraz prof. Iikka Helenius kierownik Oddziału Chirurgii kręgosłupa w Klinice Ortopedii Dziecięcej w Turku University Hospital w Finlandii z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu ściągniętego z zagranicy.
Po konsultacji, która odbędzie się 24 kwietnia, chłopiec będzie wymagał kosztownej rehabilitacji polegającej na pionizacji kręgosłupa oraz dalszego leczenia.
Każdy, kto zechciałby pomóc rodzicom Nikodema w walce o lepsze życie syna, może tego dokonać poprzez Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” (link) oraz uczestnictwo w wielu organizowanych imprezach charytatywnych:
bal a
bieg a
wieczór a


Nikodem był wówczas jednym z dwójki dzieci operowanych przez prof. Iikke Heleniusa. Profesor jest jednym z najlepszych specjalistów chirurgii kręgosłupa w Europie, zrzekł się też swojego honorarium, dlatego też rodzice w podziękowaniu operującemu zespołowi Uniwersyteckiego Klinicznego Szpitala Dziecięcego w Białymstoku na prośbę profesora proszą o wsparcie placówki w zakupie nowoczesnego stołu operacyjnego, którego koszt wynosi około 500.000 zł oraz wyposażenia i niezbędnych narzędzi chirurgicznych. Dzięki czemu dzieci będą mogły przechodzić skomplikowane operacje ortopedyczne z wykorzystaniem najwyższej klasy sprzętu medycznego.

wpłaty